Teina - co warto o niej wiedzieć?

Teina to jedna z najpopularniejszych substancji psychoaktywnych na świecie, spożywana w ilości prawie 120000 ton rocznie i na dodatek, zupełnie legalna. Poprawia koncentrację, wydolność organizmu, przyspiesza metabolizm.


W herbacie zawartość teiny jest większa niż w ziarnach kawy kofeiny, mówimy tutaj jednak o suchych liściach/ziarnach. Jeżeli weźmiemy pod uwagę napary - sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Do zaparzenia kubka (200 ml) zużyjemy ok. 2-3 g suszu herbacianego, a kawy nawet 12-14 g. Daje nam to odpowiednio w granicach 22-74 g teiny z herbaty i prawie 115-175 g kofeiny. Dlatego można powiedzieć, że kawa nas pobudza, a herbata stymuluje. Większa ilość kawy użyta do przygotowania naparu powoduje większe przejście substancji do napoju, a co za tym idzie - intensywniejsze działanie. Ilość teiny oczywiście jest różna dla naparów każdej z herbat - jest to zależne od typu herbaty, metody jej zbioru i obróbki oraz parzenia.

Najwięcej teiny będą miały herbaty klasyczne i to one pobudzają najmocniej, ponieważ najwięcej związków przechodzi do naparu.

Propozycje herbat z wysoką zawartością teiny:

Yunnan White Silk - niezwykła biała herbata z Chin. Piękne, długie liście o srebrzystym kolorze. Smak aksamitny o intensywnie kwiatowych nutach. Nie wskazane są żadne dodatki. Herbata ze względu na wysoką zawartość teiny oraz bogactwo makro i mikroelementów jest bombą energetyczno - witaminową dla naszego organizmu.

Zobacz produkt: https://www.fiveoclock.eu/herbata/products/yunnan-white-silk-6272.html

Japan Gyokuro Kagoshima - wspaniałe połączenie świeżej roślinności ze słodką algowością i nutą kwiatową. Bez cienia goryczki i cierpkości.

Zobacz produkt: https://www.fiveoclock.eu/herbata/products/japan-gyokuro-kagoshima-5970.html

Assam Mangalam SF FTGFOP1 - indyjska herbata o dużej ilości fleszy. Intensywnie miodowa z lekką, szlachetną goryczką.

Zobacz produkt: https://www.fiveoclock.eu/herbata/products/assam-mangalam-sf-ftgfop1-6040.html

Japan Sencha Matcha - połączenie dwóch najbardziej znanych zielonych japońskich herbat. Dzięki takiemu połączeniu otrzymujemy olbrzymią dawkę polifenoli, chlorofilu oraz teiny. Bogactwo tej mieszanki uzupełnia świeży, roślinno - algowy aromat. Herbata wspaniale pobudzi nas rano, doda energii i orzeźwi.

Zobacz produkt: https://www.fiveoclock.eu/herbata/products/japan-sencha-matcha-5626.html

Spożywanie teiny w rozsądnej dawce powoduje poprawę nastroju, przyspieszenie przemiany materii, zapobiega rozwojowi niektórych typów komórek nowotworowych i podnosi ciśnienie krwi - a co za tym idzie dotlenia komórki naszego ciała - głównie mięśnie i mózg.

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2021

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław