Blog

Wakacyjna Podróż z Five o’clock

 
Szukając pomysłu na spędzenie wolnego czasu proponujemy  Państwu podróż po wyjątkowych, polskich miastach. Tym razem zapraszamy do stolicy naszego kraju - Warszawy. Pośród szklanych wieżowców i ruchliwych ulic można odnaleźć wiele odrestaurowanych pałaców oraz zabytkowych domów. Chlubą, a zarazem prawdziwym skarbem są Łazienki, w których odbywają się od wiosny do jesieni plenerowe koncerty  fortepianowe pod pomnikiem Fryderyka Chopina siedzącego w cieniu wierzby.  Jednakże niekwestionowanym symbolem Warszawy jest syrenka, z którą wiąże się wiele ciekawych legend. Jedna z nich głosi, że żyły kiedyś dwie syreny - przepięknej  urody kobiety o rybich ogonach, które mieszkały w morskich głębinach. Pewnego razu płynąc nad Bałtyk ich drogi się rozeszły. Jedna z nich zakochała się  kopenhaskim porcie i do dzisiaj możemy ką tam podziwiać. Druga przepłynęła do Gdańska, a następnie Wisłą w okolice Warszawy. Przy Starym Mieście wyszła na ląd, aby odpocząć. Do tego stopnia spodobała się jej okolica, iż postanowiła zostać w tych wodach na dłużej. Pewnego dnia bogaty kupiec ujrzał cudowną syrenę oraz jej możliwości wokalne. Porwał ją, by  pokazywać na jarmarkach i zarabiać na jej wyglądzie i śpiewie. Z pomocą przyszedł syn rybka, który uwolnił syrenę. Ta w zamian obiecała broni ich miasta, stojąc dumnie z tarczą i mieczem strzegąc stolicy. Nie sposób wymienić wszystkich ciekawych miejsc jakie oferuje nam Warszawa.

Mieszkańcy poszczególnych miast:  Gdańska, Warszawy, Poznania, Wrocławia czy chociażby Krakowa posiadają specjalną serię herbat poświęconym tym zakątkom. To niesamowite, że za sprawą kompozycji Śniadanie w Krakowie, czyli czarnej cejlońskiej herbaty z dodatkiem wyciągu z wanilii i bergamotki, możemy przenieść się do stolicy rodu Kraka i przypomnieć niezapomniane chwile spędzone w tym miejscu. Z kolei popołudniową porą proponujemy Spacer po Warszawie, deserową mieszankę na bazie czarnej herbaty z czekoladą, łupkami kakao oraz cząstkami,i karmelu. Natomiat Herbata Warta Poznania idealnie współgra z kulinarnym symbolem Poznania, jakim są Rogale Świętomarcińskie.
Przygotowaliśmy także specjalne dedykowane kartoniki, które mogą być znakomitym pomysłem na elegancki, niezobowiązujący upominek.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą!
 

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2021

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław