Blog

Ugly Sweater czyli zimowe espresso Five o'clock


Fot. Five o'clock


Kolorowy z zimowymi, kiczowatymi aplikacjami bałwanków, Mikołaja, renifera Rudolfa lub doszytymi pomponami, imitującymi  bombki na choince, czyli brzydki świąteczny sweter w pełnej klasie! Z jednej strony symbol niechcianego gwiazdkowego prezentu i atrybut bożonarodzeniowego klimatu w kulturze anglosaskiej zyskuje na popularności również w Polsce. Obecnie to obowiązkowy element zimowej garderoby „z przymrużeniem oka”, który chętnie zakładamy podczas gwiazdkowych przyjęć w gronie rodziny lub przyjaciół. Brzydki świąteczny sweter pokazuje nasz dystans do modowych trendów i autoironie!  
Fot. Five o'clock


W Five o’clock pod nazwą Ugly Sweater kryją się wyjątkowe zimowe espresso skomponowane na bazie wyselekcjonowanych ziaren arabiki z  Finca La Bella z Gwatemali. Farma od 1960 roku należy do rodziny Teodoro Engelharda i rozciąga się na powierzchni 110 ha, jej cechą charakterystyczną jest to, że rosną tam wyłącznie drzewka Arabiki. Kawa zalicza się do segmentu Coffee Speciality co znaczy, że znajduje się w gronie 20 % najwyżej ocenianych ziaren, które w generalnej klasyfikacji otrzymują ponad 80 punktów na 100 możliwych.
Fot. Five o'clock

Ugly Sweater Winter Espresso to wynik współpracy Five o’clock z kultową warszawską palarnią Java Coffee. Kompozycja posiada wyjątkowy zimowy charakter i jest doskonałym wyborem, gdy poszukujemy kawy na długie wieczory, spędzone w domowych pieleszach. W aromacie espresso wyczuwalny jest kwiat pomarańczy, a w smaku słodycz z nutą pieczonych jabłek i czekolady. Kawa szczególnie dobrze smakuje w wersji latte lub cappuccino z dużą ilością spienionego mleka, które wydobywa z niej delikatny orzechowy posmak.

 

 

Fot. Five o'clock 

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2021

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław