Blog

Smacznie, kolorowo i zdrowo, czyli letnie propozycje mieszanek owocowych

Barwne, aromatyczne kompozycje powstałe na bazie suszonych lub kandyzowanych owoców, płatków kwiatów podkreślają letnią aurę. Zachwycają i inspirują do tworzenia własnych, unikalnych receptur. Ich uniwersalny charakter sprawia, że mogą być przygotowywane w różnych proporcjach i formach, zarówno w wydaniu na ciepło, jak i na zimo z kostkami lodu. Poza bogactwem składników mają wspaniały owocowy smak, zwierają liczne witaminy i mikroelementy. Całkowity brak teiny pozwala na ich całodzienną degustację. Posiadają też naturalnie słodki posmak. Są świetnym zamiennikiem dla napojów gazowanych, jak również stanowią dobry pomysł na dziecięce party. Każdy rodzić będzie zadowolony z faktu, iż jego pociecha pije nie tylko smaczne ale i zdrowe napoje.

Przedstawiamy owoce w całej palecie barw, smaków i właściwości zdrowotnych. Letnią porą szczególnie polecamy – Cytronellę, czyli cudownie orzeźwiającą kompozycję na bazie trawy cytrynowej, truskawek i jabłek z dodatkiem listków jeżyn, melisy, a także szczyptą lukrecji. Dodatek białego hibiskusa, płatków nagietka i dzikiej róży nadaje lekkości oraz powabu.

Miłośnicy tropikalnych owoców będą pod wrażeniem Sangrii. Wybitnej mieszanki ananasa i mango w połączeniu z jabłkiem, imbirem, a także płatkami nagietka. Przyjemną słodycz podkreśla nuta wanilii oraz śmietanki. Z kolei orzeźwienie zapewni propozycja Fresh!, która łączy odświeżającą moc trawy cytrynowej, skórki pomarańczowej ze słodką truskawką, na tle białej herbaty.

Zapraszamy do odkrywania dobrodziejstw płynących z owoców.

 

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2021

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław