Blog

PU-ERH TUO CHA, czyli herbata uformowana w tradycyjne gniazdko

Herbata Pu-Erh w Europie zważywszy na kolor liści nazywana jest herbatą czerwoną, natomiast w swoim rodzimym kraju, czyli Chinach mówi się o niej jako o herbacie czarnej (od koloru naparu). Jest kilka legend, które opisują jej powstanie. Jedna z nich mówi o zbiorach liści, które zamokły w czasie powodzi. Zrozpaczeni rolnicy przenieśli je do jaskini i tam zostawili z nadzieją, że liście wyschną. Pod ciężarem codziennych problemów o herbacie zapomniano. Gdy po latach sobie o niej przypomniano, okazało się, że ma ona wyjątkowy i nietypowy smak. Tak narodził się Pu-Erh, herbata poddawana specjalnemu procesowi dojrzewania.

Propozycja od Five o'clock jest typową odmianą typu sheng, czyli dojrzewającą. Uformowana na kształt gniazdka. Liście są bardzo dokładnie ze sobą sprasowane i posiadają wiele złocistych refleksów. Zapach jest bardzo intensywny o nutach lekko drzewnych i kasztanowych. Napar w ciemnym, szlachetnie czerwonym kolorze z odcieniami brązu, pozbawiony goryczki. W smaku dominuje esencjonalność i słodycz przypominająca śliwkę lub rodzynkę.

PU-ERH TUO CHA TEA CAKE zapakowane w oryginalne opakowanie, z tradycyjnymi symbolami, świetnie sprawdzi się jako prezent dla miłośnika herbat. To alternatywna delikatniej herbaty typu Pu-Erh.

Parzenie:
Herbatę tego typu do zaparzenia należy odłamać ostrym narzędziem, tradycyjnie używa się do tego specjalnego dłutka i młoteczka. Herbatę należy parzyć białym wrzątkiem (95°C), przez 5-7 minut. Jeśli czas parzenia będzie krótki, tj. 3-5 minut, te same liście można zaparzyć 3-5 krotnie.

Zobacz produkt:

https://www.fiveoclock.eu/herbata/products/pu-erh-tuo-cha-tea-cake-6135.html


 

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2021

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław