Blog

Matcha - źródło naturalnej siły

Matcha zachwyca swoją wyjątkowością od pierwszej chwili! Drobny proszek o intensywnym zielonym kolorze z ponad 800-letnią tradycją. Eliksir zdrowia i witalności. Naturalny suplement diety, który pomaga spalić zbędne kalorie. Co jeszcze kryje w sobie matcha i jaka jest jest historia?
Do produkcji wykorzystuje się listki herbat cienistych, takich jak Tencha (wysuszone liście herbaty Gyokuro). Matcha została zauważona przez mnichów. Odkryli, że pomaga im utrzymywać koncentrację podczas wielogodzinnych medytacji. Stała się podstawą Chado (filozoficzny nurt życia), w którym centralną role odgrywa ceremonia herbaciana. Piękno ceremonii utożsamia się z całkowitą harmonią między umysłami gości i gospodarza.

Dziś, matcha jest ceniona przede wszystkim za swoje właściwości zdrowotne. Często nazywana eliksirem zdrowia. Jest źródłem katechin, które zmniejszają ryzyko miażdżycy, działają przeciwbakteryjnie oraz obniżają poziom cholesterolu we krwi. Ponadto uspokaja i relaksuje, poprawia pamięć i koncentrację. Dzięki zawartej L-teaninie wpływa pozytywnie na odporność. Źródło naturalnej siły, przez wielu traktowana jako zdrowy energetyk.

Przygotowanie matchy jest bardzo proste. Wykorzystuje się do tego bambusową miotełkę, która służy do ubijania proszku w niewielkiej ilości wody. Wyjątkowy aromat oraz połączenie delikatnego słodu i roślinnej nuty to kwintesencja najwyższych uniesień smakowych.

Pamiętajcie, że matcha jest wykorzystywana również w kuchni. Doskonały dodatek do dań, który sprawia, że potrawy przybierają oliwkowo - zielony kolor. Co chwila tworzone są nowe przepisy z jej użyciem. Być może i Was zainspiruje podczas kulinarnych eksperymentów.

W Five o'clock możesz kupić mini klasykę Japan Matcha Kakegawa: 8g drobnego proszku który jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które małymi kroczkami pragną zgłębiać atuty matchy.

Serdecznie zapraszamy do degustacji!
 

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2021

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław