Blog

Herbaty kwitnące, blooming teas!

Niepozorna kulka, która umieszczona w gorącej wodzie rozwija się w piękny, rozłożysty kwiat. Herbata kwitnąca stanowi ucztę dla wszystkich zmysłów. Ten specjał świetnie sprawdzi się jako ukoronowanie uroczystego obiadu, a także jako upominek dla bliskich. Często kupowany jest dla gości weselnych jako podziękowanie za obecność.

Fot. Pixabay


Tworzenie herbat kwitnących

 

Tworzenie herbat rozwijających to sztuka hand made. Stworzenie kwitnącej „kulki” nie jest proste. Polega na ręcznym zwijaniu kwiatów (np. jaśminu, lilli, nagietka) i najmłodszych listków herbaty w owalny kształt. Jedną „kulkę” tworzy się nawet godzinę! Niektóre wielopoziomowe kompozycje kosztują fortunę.

 

Parzenie herbat kwitnących

 

Herbata kwitnąca to najczęściej herbata biała i zielona. Parzy się ją w przezroczystym dzbanku, tak by obserwować proces rozwijania się herbaty. Co ważne, nie powinno zalewać się jej wrzątkiem. Optymalną temperaturą dla kulek herbaty zielonej jest 85-90 stopni, a dla białej 90-95. Czas parzenia uzależniony jest od konkretnej herbaty. Kulkom z widocznym kwiatem wystarczą 2 minuty, natomiast bardziej złożone kompozycje z ukrytymi kwiatami potrzebują nieco więcej czasu, nawet 5 minut. Gdy kwiat się już rozwinie można zakończyć parzenie.

 

Fot. Pixabay

Smak blooming tea

 

Herbata stworzona jest z młodych listków. Smak herbaty białej lub zielonej urozmaicony jest najczęściej aromatem zapachem jaśminu, truskawek, czy śmietanki. Warto jednak wybierać kulki niearomatyzowane, ponieważ same kwiaty, z których się składają, nadają już wyjątkowego aromatu.

 

Herbaty kwitnące Five o'clock kupicie tutaj

 

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2021

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław