Blog

Herbaty ajurwedyjskie – dlaczego warto je pić?

 

Herbaty ajurwedyjskie stanowią unikalne mieszanki ziół himalajskich dobierane według starożytnych receptur. Dlaczego warto je pić? Sprawdźcie! 

 

Fot. Five o'clock


 

Czym jest Ajurweda?


Ajurweda jest najstarszym na świecie systemem medycznym, powstałym w Indiach ponad 5 tysięcy lat temu. Słowo Ajurweda składa się z dwóch słów - „ayus” (ayushya – życie lub siła życiowa) i „veda” (veda - wiedza). Nauka ta umożliwia dogłębne zrozumienie powiązań pomiędzy ciałem, umysłem, duszą i zmysłami człowieka. Uczy jak ważny jest spokojny i zrównoważony umysł, zadowolona dusza w osiągnięciu prawdziwego zdrowia fizycznego i szczęścia.

Ajurweda zakłada, że człowiek to integralny, niepodzielny i współzależny kompleks ciała, umysłu i ducha. W leczeniu nie skupia się tylko na objawach choroby, ale również braku równowagi energetycznej. Jej zadaniem jest przywrócenie naturalnego stanu harmonii ludzkiego ciała i duszy.

Ajurweda wyróżnia pięć żywiołów natury - eter, powietrze, ogień, woda i ziemia, które przejawiają się w ludzkim ciele w postaci trzech podstawowych zasad energetycznych (doshas) - Vata, Pitta i Kapha. Każdy człowiek rodzi się z wyjątkowym stosunkiem tych energii, które biorą udział w kształtowaniu naszych cech fizycznych i psychicznych oraz wytrzymałości. Podczas życia z różnych przyczyn ich udział odchyla się od pierwotnego stanu, co odzwierciedla się w naszej psychice i zdrowiu. Myśli, uczucia, dieta, styl życia i środowisko, w którym działamy - to wszystko wpływa na równowagę lub jej brak.

Herbaty ziołowe w medycynie ajurwedyjskiej

Medycyna ajurwedyjska opiera się na naturalnych sposobach leczenia. Wykorzystuje ziołolecznictwo, zabiegi oczyszczające, odpowiednio skomponowaną dietę, masaże, ćwiczenia fizyczne i praktykę jogi.

Ajurweda proponuje dietę wegetariańską, opartą o świeże, nieprzetworzone pożywienie, które łatwo się przyswaja i szybko trawi – owoce, surowe lub świeżo ugotowane warzywa, soki, kiełki, orzechy, miód, mleko, ryż, zboża i przyprawy (pieprz, imbir, kurkuma, cynamon). Szczególne miejsce pośród ajurwedyjskich środków leczniczych zajmują zioła. Działają one na organizm oczyszczająco, wzmacniająco i stymulująco, przeciwdziałając chorobom i łagodząc objawy wielu przewlekłych schorzeń.

Zioła i przyprawy są podstawą medycyny ajurwedyjskiej i są także głównym składnikiem herbat ajurwedyjskich. Stanowią je unikalne mieszanki ziół himalajskich dobierane według starożytnych receptur. Pomagają regulować i harmonizować procesy zachodzące w organizmie. Pozytywnie wpływają na trawienie, pracę wątroby, żołądka, jelit. Mogą regulować pracę serca i krążenie, wspierają funkcje mózgu, w tym pamięć, koncentrację.

Herbata ziołowa Fit Ajurweda Five o'clock to starannie skomponowana mieszanka cynamonu, imbiru, kardamonu, korzenia lukrecji, kopru włoskiego, anyżu, goździków, skórki pomarańczy, różowego pieprzu z naturalnym aromatem pomarańczowym. Jest to herbata ziołowa, bezkofeinowa, skomponowana zgodnie z nauką Ajurwedy. Polecana jest szczególnie wszystkim ceniącym naturalne metody leczenia, a także dla osób uprawiających jogę, która jest jednym z narzędzi, którymi medycyna ajurwedyjska posługuje się w celu leczenia rozmaitych schorzeń oraz przeciwdziałania ich rozwojowi.

 

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2021

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław