Blog

Degustacja japońskich specjałów


Fot. Five o'clock

Japończycy to wybitni herbaciani eksperci. Chociaż domeną Kraju Kwitnącej Wiśni są głównie zielone ekskluzywnej herbaty, spotyka się tu różne odmiany, takie jak oolong lub herbaty Gaba. Warto wspomnieć, że to właśnie w Japonii, dokładnie w 1987 rok  dr. Tojiro Tsushida z Japońskiego Centrum Badań Herbaty Ministerstwa Herbaty odkrył, że kwas gamma-aminomasłowy (GABA) można wytwarzać w sposób naturalny, poddając listki działaniu azotu. Precyzja, dokładność, dążenie do perfekcji i nowoczesna technologia sprawia, że degustacja  japońskich herbat to prawdziwa uczta dla zmysłów! Serdecznie zapraszamy do poznania najnowszych specjałów prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni, które zawitały w ofercie Five o’clock.

 

 

Fot. Five o'clock

 

Małe kulki Tama, czyli wybitny specjał Tamaryokucha


Herbaty z grupy Tamaryokucha zostały opracowane w latach 30 XX w. Za sprawą delikatnej obróbki i wysokiej gradacji, zachowują wiele cennych właściwości, znane są także z dopracowanego smaku. Tamaryokucha posiadają ciekawą formę delikatnie skręconych listków, stąd ich nazwa – w języku japońskim tama, znaczy małe kulki, natomiast ryokucha, zieloną herbatę. Nowa edycja herbaty Tamaryokucha zachwyca jakością. Precyzyjne listki uwalniają klarowny seledynowo – słomkowy napar i cechuje się złożonym aromatem. Można w niej wyczuć wiodącą i gładką roślinną nutę, która przechodzi w subtelne, warzywne i owocowe posmaki z jedwabistym wykończeniem. Zwieńczeniem doznać smakowych jest dobrze wyczuwalny piaty smak umami – typowy dla najwybitniejszych japońskich herbat. Nowa Tamaryokucha będzie idealna na odświętne momenty nieśpiesznego relaksu, najlepiej smakuje parzona w małych ilościach, sugerujemy wybrać klasyczne japońskie utensylia – mały żeliwny dzbanuszek, hohin lub czarkę.

 

 

Fot. Five o'clock


Herbaciany debiut Five o’clock, czyli Japan Oolong


Herbaty oolong krótkiej oksydacji wyróżniają się złożonym i bogatym smakiem. Herbaty japońskie poddane krótkiej oksydacji – do 30 % zyskują bardzo ciekawy charakter. To swoista ciekawostka na herbacianym Rynku, rzadko spotykana w sprzedaży. Japan Oolong najnowszej selekcji jest wybitnie aromatyczny i bardzo wonny. Zapach suchych liści przywodzi na myśl delikatne kwiaty gardenii. W smaku dominują jedwabiste kwiatowe nuty, zwieńczone podpiekaną nutą i subtelną goryczką. Charakterystyczna dla japońskich zielonych herbat roślinna nuta schodzi na drugi plan. Herbata zachwyci herbacianych koneserów, będzie także interesującą alternatywą dla osób dbających o zdrowie. 

 

 


Fot. Five o'clock

 

Eliksir zdrowia, czyli Japan Gabalong


Japan Gabalong to druga po Formosa Oolong Gaba herbata o wysokiej zawartości kwasu gamma – aminomasłowego. W przeciwieństwie do tajwańskiego oolonga, japoński specjał cechuje się delikatną obróbką listka, dlatego będzie znakomita dla miłośników zielonych i białych herbat. W smaku jest świeża i delikatnie maślana. W tle można wyczuć wytrawną goryczkę. Herbata znakomicie wycisza i relaksuje, dlatego polecana jest po całym dniu ciężkiej pracy.


Życzymy miłych chwil degustacji!

 

 

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2021

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław