Blog

Afryka

Kawy afrykańskie należą do jednych z najbardziej wykwintnych i aromatycznych kaw na świecie. Jednak ich duże zróżnicowanie spowodowane odmiennymi sposobami produkcji (stosuje się metodę „mokrą” i „suchą”) oraz warunkami wzrostu roślin sprawia, że trudno jednym określeniem opisać charakter tych kaw.

Kawa z Etiopii produkowana tradycyjną metodą suchą (co stanowi około 80% produkcji) wyróżnia się niezwykłym smakiem i aromatem, trudnym do porównania z jakąkolwiek inną odmianą z pozostałych rejonów świata. Obecność półdzikich krzewów kawowych sprawia, że kawa ta posiada niezwykle rozbudowany bukiet aromatyczny, w którym możemy odnaleźć nuty czekoladowe, orzechowe, owocowe oraz kwiatowe. Kawy z niektórych plantacji ujawniają również nieco bardziej korzenny i pikantny charakter.

Bardzo znane są również kawy pochodzące z Kenii. Smakosze cenią je głównie za niezwykle zbalansowaną dwoistość smaków – przyjemna kwaskowość dopełniana jest przez słodki smak tropikalnych owoców i korzeni. W jakości kaw kenijskich nie ustępują też ziarna produkowane w Tanzanii. Unikalny mikroklimat i wulkaniczna gleba na stokach Kilimandżaro sprawiają, że kawy te są również bardzo aromatyczne, dające pełny, głęboki napar z wyczuwalnymi owocowymi posmakami, choć w efekcie nieco lżejszy i łagodniejszy od kaw kenijskich.

 

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2021

Realizacja: reddyStore | dedykowane sklepy internetowe Wrocław