Ameryka Środkowa

Kraje Ameryki Środkowej produkują wyśmienite kawy typu coffee arabica, wykorzystując do tego procesu głównie metodę mokrą, która pozwala uzyskać wyjątkowy aromat ziaren i ich wysoką jakość.

Różnorodny klimat panujący w poszczególnych krajach sprawia, że kawy pochodzące z północy regionu (Meksyk) będą odróżniały się od tych z obszarów części centralnej (Gwatemala, Honduras, Nikaragua) oraz południa (Costa Rica, Panama).

O smaku kaw Ameryki Łacińskiej często decyduje wysokość, na której rosną dane odmiany. Ogólnie przyjmuje się, że kawy pochodzące z wysokogórskich terenów Ameryki Środkowej (oznaczane symbolem SHG - Strictly High Grown – wyłącznie wysokie uprawy) charakteryzują się przyjemną owocową kwaskowością połączoną z kwiatową nutą oraz słodkimi akcentami. Są to często kawy o intensywnym aromacie oraz pełnej cielistości, w przeciwieństwie do kaw z regionów położonych niżej, które są bardziej łagodne. Natomiast kawy z Karaibów (włączając w to znaną koneserom Jamajkę Blue Mountain) cechują się gładkim, aksamitnym i niezwykle zbalansowanym naparem, przy niskiej kwaskowości.

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2021

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław