2021-01-05

Java to palarnia z Warszawy, gdzie wypala się kawy 100% arabika. Istnieje od 2001 roku. W swojej ofercie posiadają kawy z segmentu Specjality - gdzie liczy się jakość zarówno surowego owocu, ziarna, jak i kawy po wypaleniu i właśnie takie kawy znajdziecie w ofercie Five o'clock.


Dzięki wieloletniej współpracy palarni z dostawcami mamy pełne informacje o kawie - o pochodzeniu, odmianie i sposobie obróbki. Kawy są wypalane w piecach rzemieślniczych, dzięki czemu charakteryzują się ciekawymi profilami smakowymi - dominuje w nich słodycz i doskonały balans.

Kawy Java w ofercie Five o'clock:

Java 002

Blend ziaren arabiki wysokiej jakości. Kawa średnio palona daje gęstą i długo utrzymująca się crema. W nutach smakowych przeważają owoce - rabarbar, czerwony grapefruit i suszona żurawina. Średnie body i lekko drzewny smak pozostawiają lekko słodki posmak na języku.

Zobacz produkt: https://www.fiveoclock.eu/herbata/products/java-002-kawa-2826.html


Gwatemala Todosantarita

Zbalansowana kawa z Ameryki Środkowej. Posmak czekolady, suszonej śliwki i grejpfruta z przyjemnym, lekko drzewnym aftertaste. Lekkie body i niska goryczka sprawia, że kawa świetlnie nadaje się do różnych metody parzenia- szczególnie kawiarki czy tłoka francuskiego.

Zobacz produkt: https://www.fiveoclock.eu/herbata/products/gwatemala-todosantarita-kawa-5454.html


Winter Espresso

Kawa z gwatemalskiego regionu Fraijanes (jest to także nazwa miasta) znajdującego się na południu kraju. Uprawiana na wysokościach 1200-1500 m n.p.m.. Dzięki odmianom arabiki Bourbon, Tabi i Catuai oraz obróbce mokrej, kawa ma delikatne posmaki wpadające w niuanse melasy, migdałów i suszonej żurawiny. Idealnie sprawdzi się do ciśnieniowych sposobów parzenia oraz słodkich syropów.

Zobacz produkt: https://www.fiveoclock.eu/herbata/products/winter-espresso-kawa-6270.html


Kenya Kijani Kiboko

Fantastyczna kawa afrykańska o jasno palonym ziarnie. Odmiana ziaren arabiki SL-34, SL-28 oraz RUIRU 11 w profilu sensorycznym czarnej porzeczki, karmelu oraz miodu gryczanego. Uprawiana na wysokości 1600- 2000 m n.p.m. . Średnie body. Pozostaje przyjemny aftertaste o nucie kakao i gorzkiej czekolady.

Zobacz produkt: https://www.fiveoclock.eu/herbata/products/kenya-kijani-kiboko-kawa-5976.html


Pozostałe kawy znajdziecie tutaj: https://www.fiveoclock.eu/herbata/products/category/speciality-coffee-264.html

Wróć Wszystkie

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2021

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław