@fiveoclock_eu

2019-03-20


Do Five o'clock powróciła niezwykle rzadka klasyczna herbata japońska – Goishicha! Wyjątkowy specjał, który intryguje niespotykaną formą oraz unikatowym sposobem powstawania.


Fot. Five o'clock


Goishicha to jedna z nielicznych prawdziwie fermentowanych herbat na świecie. Jej proces produkcji jest pracochłonny i trwa około 2 miesiące. Liście herbaty zostają poddane parowaniu, a następnie są przykrywane matami i ściskane. Potem wkładane są do specjalnego dzbana i fermentują przyciśnięte ciężarem. Po wyciągnięciu herbatę tnie się na kawałki w formie kostek i poddaje suszeniu na słońcu.

Nazwa herbaty nawiązuje do kamieni służących do gry w słynną japońską grę Go. Kawałki tej herbaty przypominają używane w grze pionki.

W degustacji zauważalna jest cała feeria smaków i aromatów. Herbatę wyróżnia akcent na wzór suszonych śliwek lub rodzynek, a także słodko-kwaśny smak z elementami sosu cytrynowego, grzybowego i sojowego. Na końcu degustacji utrzymuje się delikatnie ziemisty posmak. Możemy porównać go także z śliwkowym winem. Goishicha polecana w tradycyjnym wydaniu, ale także w wersji na zimno.

Herbata ceniona jest także z uwagi na walory zdrowotne, zwłaszcza jako środek wspomagający odchudzanie. Serdecznie polecamy!

 

Wróć Wszystkie

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2019

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław