Five o'clock - sklep z herbatą i kawą

2020-02-12


Pełna smaku i aromatu chińska zielona herbata klasy premium pochodząca z górskich rejonów prowincji Zhejiang. Brak goryczki sprawia, że wspaniale wyczuwalne są nuty słodu i świeżej roślinności. Jej degustacja jest prawdziwą przyjemnością. Zasmakuje najbardziej wymagającym smakoszom.


Fot. Five o'clock


Lung Ching, inaczej Longjing, Dragon Well, czy Studnia Smoka – to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych chińskich zielonych herbat. Uprawiana i przetwarzana jest w górskich rejonach Tieh Mu, w okolicach miasta Hongzhou w prowincji Zhejiang. Dzięki bliskości jeziora Xi Hou oraz obszarom górskim panuje tam wyjątkowy mikroklimat sprzyjający uprawie krzewów herbacianych. Klimat i ciekawy proces produkcji pływa na niesamowity profil smakowy herbaty. Liście formowane są wzdłuż łodyżki i prażone na płasko. Zabieg powoduje, że napar nabiera charakterystycznego słodowego akcentu, miękkości i gęstości. Na rynku można spotkać różne gradacje, od fleszowych specjałów, po codzienne propozycje produkowane z dalszych liści. Wszystkie niezależnie od jakości należą do rodzaju herbaty Lung Ching.


Po zaparzeniu jasno zielone regularne liście rozwijają się okazując dużą ilość fleszy i pączków herbacianych. Listki są jasne i pachną słodko, wręcz kukurydzianie. Napar jest pastelowy, klarowny, z pistacjowymi refleksami. Smak zachwyca miękkością i ilością aromatów. Wyczuwalna jest świeża roślinność, którą przełamuje nuta słodu. Złożona i aromatyczna. Na uwagę zasługuje gęstość naparu, pełna i opływająca kubki smakowe. Idealnie prezentuje się w białej porcelanie, parzona w niewielkich ilościach. Dzięki bogactwu aromatów można te same listki zaparzać nawet do trzech razy. Herbata do degustacji, idealna na popołudnie i bez dodatków.

Wróć Wszystkie

Polecane produkty:

CHINA LUNG CHING PREMIUM

Pełna smaku i aromatu chińska zielona herbata klasy premium pochodząca z górskich rejonów prowincji Zhejiang.

98,00 zł

chwilowy brak

© Copyright by Five o'clock 2012 - 2020

Realizacja: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław